Kompresörden Daha Fazlası

NEXMEP CNG kompresörler; mevcut kompresörlerden gelişmiş olarak kompakt yapı sağlayan tüm destek ve kontrol sistemlerini üzerinde bulunduran bir dizayna sahiptir. Bu dizayn sayesinde kullanılan alan minimize edilip, kullanım ve bakım kolaylığı optimum seviyeye getirilmiştir. Kompakt boyut ve bütünleşik sistem sayesinde kolay ve hızlı kurulumu ile uzun inşaat süreçleri ortadan kalkar, kurulum maliyeti düşer. Kolay taşınabilen kompakt yapı hızlı yer değiştirme imkanı sağlar, farklı bölgelere taşınıp tekrar kullanım imkanı sunar, doğabilecek yeni kompresör maliyetlerini önler.

Dikey Pisyon Mimarisi

Çift Yön, Çift Etki

Çift yönlü çalışan silindirler sayesinde tek bir piston iki strok hacminde sıkıştırma yapabilmektedir. Bu durum düşük alanın yüksek verimle kullanılmasını ve enerjiden %25’e kadar tasarruf etmenizi sağlar. Sessizlik

Sakin Kompresör

Düşük Devir, Yüksek Performans

Nexmep Kompresörler API 618 standardına uygun olarak düşük devirde çalışmaya uygun, yüksek Enerji Verimliği hedefi ile üretilmiştir. Dikey kompresör teknolojisi pistonlardan gelen kuvvveti doğrudan yere aktararak düşük titreşim sunar. Düşük devirde çalışan sistem, azami seviyede enerji tüketimini sağlarken aynı zamanda titreşimin en alt seviyede tutulmasına yardımcı olur. Düşük titreşim kompresör sistemimin ömrünü %40 oranında artırır.

Kalite Kontrol Altında!

Kompresör parçaları en yüksek performans için özel olarak tercih edilen malzemelerden her biri düşük hassasiyet toleransları ile kontrol edilerek üretilir. Kalite kontrol aşamasından onay almamış parçalara sistemde yer verilmez. 

Kompakt Dizayn

Temiz Gaz

Kusursuz tasarım ve üretim kalitesi, özel piston sızdırmazlık elemanları ve honlanmış yüksek performanslı silindirleri sayesinde pistonlar, silindirin iç yüzeyinde yağlamaya gerek kalmadan en iyi şekilde çalışmaktadır. Bu sayede yağ, sıkıştırma alanına girmez. Özel salmastra grubu ile piston kolunda ek bir ara yataklama ve gaz/yağ karışım ve sızdırmazlığı sağlanmaktadır. Bu, minimum düzeyde yağ tüketimini ve temiz doğal gaz sunulmasını sağlar.

Entegre Yağ Deposu

Kompresör gövdesinin alt kısmına yerleştirilen yağ tankı ile yüksek miktarda yer tasarrufu sağlanmıştır. Yağ tankının krank mekanizmasının altında olması uzun yağ kanallarını ortadan kaldırarak yağ basıncının yüksek olmasını sağlarken aynı zamanda basınç kayıplarını ortadan kaldırarak yağın sıcaklığının sabit kalmasını sağlar ve türbülanslar engellenir. Bu yapı sayesinde yağ sızıntısı olasılığı en aza indirilmiştir.

NEXMEP Elektrik Motoru

Nexmep size kendi markası ile CNG kompresör için ihtiyacınız olan elektrik motorunu sunar. Nexmep elektrik motorları, CNG kompresörleri için özel olarak üretilmiş ATEX sertifikalıdır. Servis ve bakımları Nexmep tarafından gerçekleştirilir.

Direkt Kaplin

Nexmep CNG kompresör gövdesi ve elektrik motoru bağlantısı elastik kaplin ile yapılmaktadır. Kaplin bağlantısı yalnızca güç aktarımının kaybını önlemekle kalmaz, aynı zamanda yerden tasarruf sağlar. Bakım gerektirmediğinden bakım maliyeti ortadan kalkar.

Soğutma Sistemi

Su soğutmalı silindirler sayesinde soğutma performansı en üst düzeydedir. Etkin soğutma Performansı, yağ tüketimini azaltır, piston keçelerinin aşınmasını en aza indirir ve bakım maliyetlerini düşürür. Gaz soğutmalı soğutma sistemi, doğalgaz için maksimum soğutma performansı sağlar. Soğutma hesaplamaları tüm kompresör kapasiteleri için ayrı olarak yapılır.

Nexmep Otomasyon Sistemleri

Kolay ve Güvenli Kontrol İmkanı

Manuel işlemleri en aza indirerek olası hata durumlarını engeller. Otomasyon sistemlerimiz kompresör verilerini tek bir ekran üzerinden görüntüleme ve kontrol imkanı sunmaktadır. Bunula beraber sisteme uzaktan erişim ve kontrol olanağı da sağlanmaktadır. Otomasyonumuz sisteminizde bulunabilecek diğer otomasyon sistemleri ile haberleşebilir ve uyum içinde çalışma imkanı sağlar.

Performans